Czechtrams.wz.cz - Stránky o tramvajích

Kde jsem:  czechtrams.wz.cz >> Tramvaje >> Osobní >> Škoda 01 T

Škoda 01 T = T3M.0

Tento vůz s označením Škoda 01 T se značí též jako Tatra T3M.0. Vznikl rekonstrukcí a modernizací československého vozu Tatra T3.

fotka fotka Kromě společnosti ČKD se na modernizaci tramvají v Česku v 90. letech 20. století podílela i plzeňská firma Škoda. Plzeňský dopravní podnik se rozhodl nechat si zrekonstruovat své tramvaje právě ve „škodovce“. Jako první byla k tomuto účelu určena tramvaj T3SUCS evidenční číslo 246. Ta byla v letech 1993 až 1995 (jako jedna z prvních tramvají v Česku) celkově zmodernizována. Následně bylo Škodě předáno k rekonstrukci dalších 25 vozů.

fotka fotka Všechny vozy obdržely novou elektrickou výzbroj Škoda s IGBT tranzistory. U prvního zrekostruovaného vozu (ev. č. 246) šlo dokonce o první tramvaj v České republice s těmito prvky. Dále byla celkově opravena vozová skříň, zmodernizován byl taktéž interiér (čalouněné sedačky, nové zářivky, protiskluzová podlaha apod.) a stanoviště řidiče. Tramvaje obdržely polopantograf a první dva vozy rovněž výklopné dveře.

Modernizace probíhaly v letech 1993 - 1999. Celkem bylo v Plzni modernizováno 26 vozů.

Created by Jan Hoidekr 2007 Copyright © All rights reserved